Уряд Польщі схвалив постанову, яка дозволяє розпочати процес створення бази США в країні

Створення постійної військової бази США в Польщі

У вівторок уряд Польщі затвердив документ, що розпочинає офіційний процес створення постійної військової бази для США на своїй території.

Джерело: інформація з урядових джерел Польщі

Деталі: Офіційні особи видали спеціальну постанову, яка доручає міністру оборони Владиславу Косіняку-Камишу вжити необхідних заходів для облаштування постійної військової бази американських військовослужбовців в Польщі. Це включає в себе визначення місцезнаходження бази, потреб в інфраструктурі, бюджетування проекту та пошук джерел фінансування.

Міністр Косіняк-Камиш позитивно оцінює це рішення. У своїй заяві на платформі X він зазначив, що отримав повноваження вести переговори з представниками США та координувати всі заходи, пов'язані з інфраструктурою та логістикою.

"Цей крок ще більше зміцнить стратегічну присутність Сполучених Штатів у Польщі", - підкреслив керівник Міноборони.

3 червня Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що ініціював обговорення з главою Пентагону щодо створення нової військової бази США в Польщі.

Згідно з останніми опитуваннями, 44,1% польських громадян підтримують ідею створення нової американської військової бази, в той час як 40,9% виступають проти.

Нещодавно німецький журнал Spiegel повідомив, що США мають намір збільшити кількість озброєнь і військовослужбовців для країн-членів НАТО.

За інформацією Financial Times, США активно розглядають питання про розширення військової присутності в багатьох європейських країнах-членах НАТО, щоб заспокоїти своїх союзників щодо зменшення підтримки у сфері звичайних озброєнь. Як повідомляється, Польща та інші країни на східному фланзі НАТО готові до такого розвитку подій.