ЗМІ зафіксували, як Зеленський та Макрон обговорюють, як взаємодіяти з Трампом

Зустріч Зеленського та Макрона на саміті G7

Під час свого прибуття на саміт G7 президент України Володимир Зеленський мав розмову з французьким лідером Емманюелем Макроном, обговорюючи плани щодо співпраці з президентом США Дональдом Трампом. Цю бесіду зафіксував мікрофон камери.

Джерело: "" з посиланням на

Деталі: Після привітання Зеленського в Ев'яні, Макрон запитав, чи відбулася угода про двосторонню зустріч із Трампом. Відповідь Зеленського була неясною, на що Макрон пообіцяв організувати зустріч між президентами США та України.

Французький президент також закликав Зеленського залишитися у Франції трохи довше. Відомо, що Трамп планує залишитися в країні до вечора середи для участі у святковій вечері у Версалі, запрошеній Макроном.

На прохання про подовження перебування в країні Зеленський відповів, що йому потрібно вирушити до Брюсселя 18-го числа для участі в засіданні Європейської Ради, де буде розглянуто питання про вступ України до ЄС.

Лідери також обговорили питання саміту G7, на якому будуть присутніми президенти США і України.

Записана розмова між Макроном і Зеленським нічого нового не відкрила, проте вона підкреслює важливість координації дій європейських лідерів у спілкуванні з Трампом, особливо щодо України.

Варто зазначити, що після минулорічного саміту G7 у Канаді, коли Трамп покинув зустріч через ескалацію напруженості між Іраном і Ізраїлем, Макрон зазнає тиску, щоб підтримувати активні стосунки з американським президентом, запобігаючи його можливому відходу перед закінченням саміту.

З метою підтримки контактів президент Франції запросив Трампа на вечерю в середу увечері з нагоди святкування 250-річчя незалежності США у Версальському палаці.

Згідно зі словами самого Трампа, він підтвердив факт зустрічі з Володимиром Зеленським на полях саміту G7 у Франції.

Президент Зеленський, спілкуючись із Трампом, обговорив питання, що стосуються... (додатковий текст не включено).

Раніше інформаційне агентство The Kyiv Independent повідомило про зустріч Зеленського, Трампа та Макрона у кулуарах саміту G7.