Трамп підтвердив укладення мирної угоди з Іраном
Президент Сполучених Штатів Америки, Дональд Трамп, оголосив про досягнення угоди з Іраном, офіційне підписання якої призначено на 19 червня.
Джерело: з посиланням на заяви Трампа
Деталі: У понеділок Трамп повідомив, що США уклали меморандум про взаєморозуміння з Іраном, а святкова церемонія підписання відбудеться в цю п'ятницю. На думку президента, угода сприяла частковому відновленню судноплавства в Ормузькій протоці.
"Угода вже підписана в повному обсязі. Протока почала частково відкриватися. Як вам відомо, здійснюються незначні перевірки щодо кількох мін, що вже були виявлені. Проте, впевнено можу сказати, що судна вже виходять. В п'ятницю протока буде повністю відкрита," – зазначив Трамп.
Глава Білого дому уточнив для журналістів, що текст меморандуму скоро буде опубліковано, напевно, після його підписання в п'ятницю.
"Цей документ має великі можливості, і я прагну, щоб він був оприлюднений найближчим часом. Здається, що це відбудеться десь після п'ятниці," – додав він.
Нагадаємо:
- Трамп також висловив можливість участі в угоді, яка відбудеться в швейцарському місті Женева, куди вирушає віцепрезидент США Джей Ді Венс.
- В понеділок ЗМІ повідомили, що президент, віцепрезидент США та спікер парламенту Ірану обговорювали угоду в електронному форматі.
- Зазначалося, що остаточна версія меморандуму між США та Іраном охоплює питання ядерної програми Тегерана, відновлення судноплавства в Ормузькій протоці, а також відміну санкцій США проти іранської нафти.


