Зеленський пропонував зустріч із Путіним на саміті G7

Переговори Зеленського та Путіна на саміті G7

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що намагався ініціювати зустріч з лідером Росії Володимиром Путіним під час саміту G7, який відбуватиметься в цьому тижні у Франції, але Кремль не проявив готовності до переговорів.

Джерело: Зеленський під час прес-конференції, як повідомляє, ""

Деталі: Виступаючи в Києво-Печерській лаврі після нічної атаки з боку Росії, український президент зазначив, що Сполучені Штати висловили готовність запросити Путіна на саміт G7, що розпочнеться в понеділок у французькому місті Ев'ян-ле-Бен.

“Ми надіслали сигнал про готовність зустрітися з Путіним під час саміту G7, враховуючи присутність Трампа та Макрона, це дійсно хороша можливість для комунікації”, – підкреслив Зеленський.

Проте, за його словами, Москва так і не відповіла на цю пропозицію.

“Європейські країни та США досягли консенсусу, а Росія знову продемонструвала свою відмову до діалогу,” – стверджує Президент України.

Український чиновник повідомив агентству, що Зеленський обговорив ідею переговорів з представниками Америки та французьким президентом Емманюелем Макроном.

Крім того, Україна направила запрошення безпосередньо російським партнерам, але ясна відповідь так і не надійшла, додав чиновник.

Офіс президента Макрона поки не відповів на запит щодо коментаря.

Передісторія:

  • 4 червня президент України направив листа до Кремля з пропозицією про особисту двосторонню зустріч для обговорення способів завершення війни.
  • Президент США Дональд Трамп також висловився за необхідність двосторонньої зустрічі лідерів України та Росії.
  • Однак, лідер Кремля заявив, що отримав відкритий лист Зеленського, але підкреслив, що поки що не бачить сенсу в проведенні такої зустрічі.