Путін заявив, що "народ Ірану мужньо бореться за свою незалежність"
Президент Росії Володимир Путін висловив підтримку народу Ірану, заявивши, що він "мужньо та героїчно бореться за свій суверенітет". Росія, за його словами, буде докладати всіх зусиль для встановлення миру на Близькому Сході і продовжуватиме "стратегічні відносини" з Іраном.
Джерело: Коментарі Путіна за підсумками телефонної розмови з іранським лідером Масудом Пезешкіаном, опубліковані російськими ЗМІ.
Пряма мова: "Ми бачимо, як мужньо й героїчно народ Ірану захищає свою незалежність та суверенітет".
Деталі: Розмова відбулася 26 квітня.
Путін також зазначив, що "Росія робитиме все можливе для швидкого встановлення миру на Близькому Сході".
Пезешкіан подякував Росії за її підтримку іранського народу.
Це був вже третій телефонний контакт між Путіним і Пезешкіаном з початку війни.
Окрім цього, у Санкт-Петербурзі відбулась зустріч Путина з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Аракчі.
Під час переговорів Путін запевнив, що "Росія, так само як і Іран, налаштована на продовження наших стратегічних відносин".
Що передувало:
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що США проігнорували вагомі докази ситуації на Близькому Сході, оскільки Вашингтон "довіряє" президенту РФ Володимиру Путіну.
- Іран вказує на можливість відкриття Ормузької протоки та продовження перемир'я, в той час як Тегеран пропонує відкласти ядерні переговори на пізніший термін.
- На минулих вихідних Трамп повідомив, що американські переговорники Стів Віткофф і Джаред Кушнер будуть залучені для переговорів з Іраном.
- Трамп зазначив, що Іран готовий до діалогу для завершення війни.


