Фіцо у привітанні Мадяра з перемогою згадав про спільний інтерес до "Дружби"
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо привітав лідера партії "Тиса" Петера Мадяра з перемогою на угорських виборах, висловивши готовність співпрацювати з новим урядом, особливо в галузі енергетики. У цьому контексті він згадав про відновлення нафтопроводу "Дружба".
Джерело: Фіцо у своїй заяві передає інформацію.
Деталі: Глава словацького уряду, якого вважають важливим партнером Віктора Орбана, підкреслив, що поважає рішення угорського народу та готовий до тісної координації з новим урядом.
Фіцо наголосив на прагненні Словаччини до дружніх та взаємовигідних відносин з Будапештом і підтримав відновлення формату Вишеградської групи, до якої також входять Польща та Чехія.
Окремо він виділив спільний підхід Словаччини та Угорщини у "захисті енергетичних інтересів", згадавши про відновлення нафтопроводу "Дружба", який постраждав внаслідок російських атак. Також варто нагадати, що Фіцо та Орбан спільно звинувачували Україну у блокуванні роботи цього нафтопроводу.
"Я вважаю, що Словаччина, Угорщина та Центральна Європа в цілому зацікавлені у відновленні функціонування нафтопроводу 'Дружба'", - зазначив словацький прем'єр.
Нагадаємо:
- 19 березня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не погодиться на жодні позитивні рішення для України, поки Київ не відновить постачання російської нафти трубопроводом "Дружба".
- Нещодавно Орбан заявив, що якщо його партія "Фідес" виграє вибори 12 квітня, він сприятиме відновленню постачання російської нафти до Угорщини.
- В Угорщині вже обробили близько 99% голосів за результатами парламентських виборів 12 квітня, за підсумками яких партія "Тиса" отримала конституційну більшість.


