Україна зняла рекомендації громадянам утриматись від поїздок до Угорщини
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна скасовує рекомендації для громадян утриматися від поїздок до Угорщини.
Джерело: Виступ Сибіги
Пряма мова Сибіги: "З огляду на завершення виборчої кампанії в Угорщині, МЗС скасовує попередні рекомендації утриматися від поїздок до цієї країни. Виборча кампанія, на жаль, була насичена маніпуляціями щодо України, але тепер вона завершилася, тому ризики провокацій, які і стали підставою для цих обмежень, втратили свою актуальність".
Деталі: На початку березня МЗС рекомендувало українцям уникати поїздок до Угорщини через ситуацію з українськими інкасаторами, які потрапили в руки угорської влади.
Після завершення виборчої кампанії 12 квітня міністерство скасовує свої попередні рекомендації, зазначив Сибіга. Він пояснив, що виборчий процес в Угорщині супроводжувався маніпуляціями щодо України, але тепер, за його словами, ситуація стала менш напруженою, і ризики провокацій зменшились.
Україна готова до нормалізації відносин з Угорщиною, додав міністр.
"Результати виборів в Угорщині засвідчили поразку політики шантажу та антиукраїнської пропаганди. Це символічно. Угорці чітко висловилися: досить. Це матиме наслідки й для інших європейських партій і рухів, які підтримують таку риторику", – зазначив Сибіга.
Глава МЗС також підкреслив, що попереду у України та Угорщини багато роботи, щоб відновити добросусідські відносини в інтересах обох країн та Європи в цілому.
Нагадаємо: В Угорщині обробили близько 99% голосів за підсумками парламентських виборів 12 квітня, в результаті опозиційна "Тиса" отримала конституційну більшість.
Про зміни в позиції угорської влади читайте в статті ""


