У деяких країнах ЄС люди вбачають більшу загрозу в США, ніж у Китаї, а РФ – очевидний ворог
Населення шістьох країн Європейського Союзу сприймає США за часів президентства Дональда Трампа, скоріше, як загрозу, ніж як союзника.
Джерело: опитування, ""
Деталі: Згідно з проведеним опитуванням, лише 12% респондентів у Польщі, Іспанії, Бельгії, Франції, Німеччині та Італії в березні вважали США близьким союзником, в той час як 36% сприймали їх як загрозу.
Цікаво, що Китай вважали загрозою 29% опитаних у цих шести країнах.
Національному рівні загроза з боку Вашингтона виявилася більш значною, ніж з боку Пекіна, у чотирьох країнах, і лише респонденти Франції та Польщі бачили більшу загрозу з боку Китаю.
За даними опитування, Росія вважається очевидним ворогом: 70% респондентів вважають її загрозою.
Найбільш негативно до США ставилися респонденти: 51% з них заявили, що Вашингтон становить загрозу для Європи, що є найвищим показником серед опитаних.
В Італії 46% респондентів заявили, що США є загрозою; цю думку поділяють 42% бельгійців, 37% французів та 30% німців.
Єдиним винятком стала Польща, яка межує з Росією і вважає союз із США суттєвою гарантією безпеки: лише 13% опитаних вказали на ризик з боку США.
Опитування European Pulse, проведене Cluster17 для Politico та beBartlet, охопило 6 698 європейців в Іспанії, Німеччині, Франції, Італії, Польщі та Бельгії. Опитування проходило з 13 по 21 березня.
Також варто зазначити, що раніше Трамп в інтерв'ю британській газеті The Telegraph зазначив, що серйозно розглядає можливість.
Держсекретар США Марко Рубіо повідомив, що після завершення конфлікту в Ірані Сполучені Штати.
Крім того, Трамп розповів, що його невдоволення НАТО загострилося після того, як союзники.


