Суд зобов’язав владу США відновити роботу "Голосу Америки" після масових скорочень
Федеральний суд США визнав незаконним рішення Агентства з глобальних медіа, яке призвело до масового звільнення працівників "Голосу Америки", і зобов'язав їх повернутися на роботу.
Джерело: з посиланням на
Деталі: Суддя Ройс Ламберт нещодавно зазначив, що призначення союзниці Трампа Кері Лейк, яка була відповідальна за скорочення робочих місць як голови USAGM, суперечить федеральному законодавству.
У вівторок суддя підкреслив, що Лейк неодноразово ігнорувала вимоги закону, а адміністрація Трампа не намагалася обґрунтувати своє рішення про зменшення штату.
Суд зобов'язав уряд відновити роботу майже 1000 співробітників "Голосу Америки".
Директор VOA Майкл Абрамовіц, який був відправлений у адміністративну відпустку разом з сотнями своїх колег, вітав рішення суду.
"Ми дуже раді рішенню судді Ламберта і сподіваємось на повернення до роботи", – зазначив Абрамовіц у текстовому повідомленні для NBC News.
"Голос Америки" завжди був необхідним. Я вдячний за стійкість і відданість чудових працівників VOA", – додав він.
Абрамовіц подав позов проти адміністрації Трампа минулого року, щоб відновити редакційну незалежність організації. Цей позов став основою для рішення, винесеного Ламберт у вівторок.
У період скорочення персоналу при адміністрації Трампа "Голос Америки" був обмежений лише чотирма мовами, що суттєво знизило кількість мов, якими він раніше транслював, – з 49 до 4, охоплюючи 420 мільйонів людей у понад 100 країнах.
Нагадаємо:
- 15 березня 2025 року велика кількість співробітників "Голосу Америки" була позбавлена доступу до електронної пошти та можливості виконувати свої обов'язки.
- 21 березня журналісти "Голосу Америки" та їхні профспілки виступили проти Трампа.
- Трамп охарактеризував їхню діяльність як "лівацьку катастрофу".


