Туск розповів про очікування від конференція у Гданську, на яку не поїхав Зеленський

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск висловив сподівання, що майбутня конференція щодо відновлення України, яка відбудеться у Гданську і на якій українську делегацію очолить прем'єр-міністерка Юлія Свириденко, буде ефективною у зменшенні емоційної напруги між Варшавою і Києвом.

Джерело: за інформацією

Цитата Туска: "Моя мета полягала у завершенні підготовки до цієї конференції, щоб вона відбулася не лише за планом, але й мала перспективи на успіх".

Деталі: Туск сподівається, що цей захід допоможе знизити емоційну напругу. "Ескалація почуттів йому не на користь, ні нам, полякам, ані українцям", – підкреслив він.

Водночас Туск додав: "Звичайно, у нас завтра буде можливість висловити критичні думки на адресу політиків, які неадекватно реагують на проблеми, що виникають через нашу складну історію. Я прагну відкрито обговорити це в присутності прем'єр-міністерки України".

Також польський прем'єр зазначив, що його консультували з приводу відсутності Володимира Зеленського на конференції. "Прем'єр-міністерка України зверталася до мене за порадою щодо такої відсутності. Я вважаю, що присутність лише голови уряду може бути позитивним фактором для конференції, надаючи більше сенсу, а не емоцій", – резюмував він.

Читаєте нас щодня?

Зробіть читання ще комфортнішим. Читайте без реклами та отримуйте додаткові переваги для підписників від 249 грн/міс.

Передплатити

Повний доступ до матеріалів. Скасувати можна будь-коли.

Передісторія:

  • Туск раніше заявляв, що Конференція з відновлення України буде проходити за участю української делегації.
  • В Міністерстві закордонних справ розглядали питання про призначення прем'єр-міністерки Свириденко на чолі української делегації.