У польському уряді вважають правильним рішення Зеленського не їхати на конференцію з відновлення
Томаш Семоняк, міністр з питань спецслужб Польщі, висловив підтримку рішення президента Володимира Зеленського не відвідувати Конференцію з відновлення України, котра проходить у Гданську.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на інтерв'ю Семоняка.
Деталі: Він прокоментував висловлювання голови Управління міжнародної політики в Адміністрації президента Польщі Марчина Пшидача, який стверджував, що відмова Зеленського, нібито, ставить прем'єра Туска в незручне становище.
«Коментарі Пшидача мені не до вподоби. Головний дипломат президента повинен дотримуватися певних норм поведінки. Ця ситуація не є простим змаганням. Раніше, місяць тому, ми могли б сказати, що було б добре, якби президент Зеленський був присутнім. Однак, як зазначив прем'єр Дональд Туск, тепер це рішення виглядає правильним та може сприяти зменшенню політичної напруги», – зауважив Семоняк.
Також він наголосив, що на конференцію прибуде прем'єр-міністерка Юлія Свириденко, яка займає важливу позицію в Україні.
«Не виникне напруга, пов'язана з присутністю президента Зеленського. Історичний контекст УПА домінував би на зустрічі, адже журналісти постійно ставили б Зеленському питання на цю тему», – пояснив Семоняк.
Передісторія:
- 23 червня стало відомо, що Україна не надішле свою делегацію до Гданська, а президент Зеленський не завітає до Польщі.
- Дональд Туск підкреслив, що Конференція з відновлення України відбудеться, незалежно від складу української делегації.


