В МЗС заявили, що працюють над тим, щоб стишувати гострі кути та емоції у відносинах з Польщею

Міністерство закордонних справ України повідомило, що країна активно займається дипломатичними переговорами з польською стороною для зменшення напруженості у відносинах між державами.

Джерело: заява речника МЗС Георгія Тихого під час телемарафону.

Деталі: За словами речника, Україна прагне до конструктивного діалогу з Польщею та працює над пом'якшенням емоційних моментів у співпраці.

“Ми постійно підтримуємо комунікацію через дипломатичні канали. Наша команда, яка представляє МЗС та президента України, регулярно контактує з польськими колегами”, – зазначив Тихий.

Він також підкреслив, що на фоні "яскравих заголовків" та публічних заяв з обох сторін відбувається "спокійна дипломатична діяльність".

“Наше завдання – згладжувати ці гострі кути та знижувати емоційний фон. Українська позиція залишається стриманою. Ми прагнемо до діалогу, зокрема щодо складних історичних питань”, – підкреслив Тихий.

Тихий також зазначив, що в даній ситуації важливо розуміти позицію президента Польщі, яка не є однозначно представницькою для всього польського суспільства або держави в цілому.

Він закликав усіх пам’ятати, що Україна і Польща є союзниками, об’єднаними спільним викликом – Росією.

Нагадаємо, що 19 червня президент Польщі Кароль Навроцький ухвалив рішення на фоні перейменування одного з українських підрозділів на честі героїв УПА та заявив, що Польща не допустить до ЄС тих, хто не усвідомлює важливість відмови від "культу тоталітаризму".

20 червня президент Зеленський повідомив про свою позицію з даного питання.

У зв’язку з цим кілька українських діячів оголосили про повернення своїх польських нагород.

Також президент ухвалив рішення не відвідувати Гданськ на Конференції з відновлення України, що стосується української делегації.

"ЄвроПравда" у редакційній статті радить президентові продовжувати підтримувати дружні стосунки з польським урядом.