Трамп оголосив про зняття морської блокади Ірану

Президент Сполучених Штатів Америки, Дональд Трамп, оголосив про рішення припинити військово-морську блокаду Ірану, оскільки країна повністю прийняла умови для ядерних інспекцій найвищого рівня.

Джерело: Заява Трампа, повідомляє

Деталі: Крім того, президент висловив невдоволення через велику кількість неправдивих новин, які намагаються зменшити значення "успіху США".

За його словами, Іран "безумовно та повністю погодився на ядерні перевірки найвищого рівня на тривалий термін у майбутньому (назавжди!!!)".

Цитата Трампа: "Це забезпечить "ядерну прозорість". Якби вони не погодилися, ми б не продовжували переговори! Враховуючи це та інші важливі поступки з боку Ірану, я вирішив зберегти Ормузьку протоку ВІДКРИТОЮ, скасувавши військово-морську блокаду".

Деталі: Тим не менш, він зазначив, що всі кораблі зберігаються на своїх позиціях на випадок, якщо буде потрібно відновити блокаду, що наразі виглядає вкрай малоймовірним.

Що сталося раніше:

  • Нещодавно США ввели тимчасову заборону терміном на 60 днів, яка дозволяє постачання, виробництво та продаж іранської нафти.
  • Нагадаємо, 17 червня між США та Іраном було підписано меморандум про припинення військових дій та відкриття Ормузької протоки.
  • Цей документ стане основою для розробки деталей остаточної угоди, що закріпить перемир'я протягом наступних 60 днів.