Ексдепутат отримав уже третю підозру: понад 8 млн збитків через підлеглих-ФОПів
Ексдепутату районної ради у Львівській області вже висунуто третю підозру, яка стосується збитків у розмірі 8 млн грн на оренді техніки.
Джерело: Львівська обласна прокуратура, інформація від співрозмовника УП у правоохоронних органах.
Факти: Раніше чоловік вже отримував підозру за незаконне бронювання осіб призовного віку та "відкати" для чиновника з регіонального управління державної служби України з безпеки на транспорті.
За інформацією УП, це про ексдепутата від партії "Слуга народу" Євгена Кваса, який був головою СКП "Об'єднане" у Самборі.
Слідство довело, що 43-річний Квас, виконуючи обов'язки директора одного з комунальних підприємств у Львівщині з 2021 по 2023 рік, зумів організувати злочинну схему заволодіння державними коштами.
Зокрема, за його вказівкою, співробітники підприємства були зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП) і безкоштовно отримали спеціальні транспортні засоби для експлуатації.
Незважаючи на вимоги законодавства про публічні закупівлі, Квас укладав договори оренди техніки з цими "підприємцями" без проведення тендерів. При цьому вартість послуг у договорах була значно завищена, у порівнянні з ринковими цінами.
На основі підписаних актів наданих послуг, безпідставно на рахунки ФОП перераховувалися суми з комунального підприємства. Фактично ж, орендовані навантажувачі, бульдозери та інша техніка існували лише в документах.
Слідство виявило, що на ці машини пальне ніколи не видавалося, не складалися подорожні листи та наряди-завдання. Крім того, комунальне підприємство не потребувало сторонньої допомоги, адже в нього був достатній автопарк для виконання всіх необхідних робіт.
Завдяки цим протиправним діям, місцевому бюджету завдано збитків на суму понад 8 млн грн.
Як стало відомо, нову підозру Квас отримав в слідчому ізоляторі, куди його помістили за рішенням суду в іншій справі.
Слідчі дії продовжуються, та виявляються нові деталі справи.


