Мадяр заявив, що генпрокурор Угорщини піде у відставку – ймовірно через скандал з "Ощадом"
Прем'єр Угорщини Петер Мадяр повідомив, що генеральний прокурор, призначений під час урядування колишнього прем'єра Орбана, незабаром подасть у відставку. Мадяр натякнув, що це рішення може бути пов'язане із справою про затримання інкасаторів українського "Ощадбанку".
Інформація з джерел: "" з посиланням на
Детальніше: Мадяр зазначив, що для відставки генерального прокурора не потрібно робити якихось особливих дій, оскільки він самостійно вирішить залишити свою посаду найближчим часом.
На запитання журналістів стосовно можливого зв'язку цього рішення зі скандалом, який виник через затримання інкасаторів "Ощадбанку", Мадяр відповів: "Цілком імовірно".
Передісторія:
- Менш ніж тиждень тому Мадяр прокоментував дії деяких угорських служб, пов'язані зі затриманням українських інкасаторів та конфіскацією коштів "Ощадбанку" у березні 2026 року.
- 6 травня угорська влада виступила з офіційною заявою щодо ситуації, що склалася після затримання інкасаторів, які до цього часу залишалися на території Угорщини.
- Посол України в Угорщині Федір Шандор в інтерв'ю "Європейській правді" підкреслював, що для нас важливо не лише повернути вкрадені кошти, а й забезпечити справедливість у цьому випадку.
Детальніше про незвичайний інцидент в Угорщині – читайте в статті "".


