ООН: Травень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з 2022 року
Помічник генерального секретаря ООН, що відповідає за питання Близького Сходу, Азії та Тихого океану, Мохаммед Халед Хіарі повідомив, що в результаті авіаударів Росії, травень 2026 року став найкровопролитнішим місяцем в Україні з квітня 2022 року, із значними втратами серед цивільного населення.
Джерело: Виступ Хіарі на терміновому засіданні Ради Безпеки ООН, що було процитовано.
Деталі: З посиланням на інформацію від Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Хіарі зазначив, що в травні в Україні загинули не менше 274 цивільних осіб, а 1763 отримали поранення.
«Це найвищий показник загиблих і поранених за місяць з квітня 2022 року», – наголосив він.
З початку повномасштабного російського вторгнення ООН підтвердила загибель 16 126 цивільних, серед яких 796 дітей. Поранені – 46 590, включаючи 2835 дітей. За словами Хіарі, реальні цифри ймовірно є значно вищими за офіційні дані.
Він закликав до термінового зниження напруженості і відновлення дипломатичних зусиль для досягнення безумовного припинення вогню та встановлення справедливого і тривалого миру відповідно до Статуту ООН.
Що передувало:
- На екстрене засідання Ради Безпеки ООН, яке відбулося 22 червня за ініціативою України, була винесена тема масованого нападу Росії в ніч на 15 червня.
- Цей напад призвів до пошкоджень в Києві, де ворожий дрон влучив в Успенський собор, що викликало велику пожежу, внаслідок якої постраждала понад 80% покрівлі храму. Усього на території заповідника було зафіксовано руйнування 19 об'єктів культурної спадщини.


