Майже 80 млн бойових виплат без законних підстав: підозру отримав екскомандир бригади ТрО

Підозра колишньому командиру військової частини 103 бригади

Колишньому командиру 103 окремої бригади Територіальної оборони, Валерію Курку, пред'явили звинувачення у нанесенні збитків державному бюджету на суму понад 79 мільйонів гривень через неправомірні "бойові" виплати.

Джерело інформації: Департамент Національної поліції, спеціалізований підрозділ захисту військових інтересів Західного регіону, керівництво Львівської ОВА, "Українська правда".

Суть справи: Слідство встановило, що в період з квітня 2023 по січень 2024 року чиновник неналежно виконував свої обов’язки, нараховуючи військовослужбовцям додаткові виплати у розмірі 100 тисяч гривень.

Ці виплати регламентовані законом тільки для військових, які беруть участь у бойових діях або виконують спеціальні завдання в умовах війни.

Водночас, виявлено, що Курко підписував розпорядження про нарахування винагороди військовим, які не мали законних підстав для її отримання, як зазначає прокуратура.

Незважаючи на усвідомлення фактичної участі особового складу у веденні бойових дій та можливість перевірки правомірності виплат, посадовець не забезпечив необхідний контроль та видав відповідні вказівки.

На основі цих розпоряджень фінансовий підрозділ військової частини здійснив нарахування та виплату коштів, завдавши державному бюджету збитків на суму майже 80 мільйонів гривень.

Державне бюро розслідувань отримало результати аудиторських перевірок, проведених територіальним управлінням внутрішнього аудиту Міністерства оборони та Західним офісом Держаудитслужби, які підтвердили нанесення збитків бюджету в сумі понад 79 мільйонів гривень.

Відповідно до зібраних доказів Курку пред'явили звинувачення за частиною 4 статті 425 (Недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України.

Суд вже ухвалив рішення про арешт обвинуваченого із можливістю внесення застави. Наразі триває процес встановлення всіх осіб, причетних до цієї справи, для притягнення до відповідальності.

Очільник Львівської ОВА, Максим Козицький, зазначив, що знає Валерія Курка як людину, яка доклала чимало зусиль для створення 103 бригади у складний період для країни.

Разом із бійцями бригади він виконував завдання у найгарячіших точках фронту, зарекомендувавши себе та своїх підлеглих як відданих Україні та військовій присязі, наголосив Козицький.

Козицький висловив готовність взяти Курка на поруки, тоді як за інформацією "Української правди", Курко вже сплатив встановлену судом заставу.