ФСБ завербувала військового в СЗЧ і продавця, щоб скоїти теракт біля КПІ в Києві
На кордоні з Білоруссю затримали двох осіб, які намагалися здійснити теракт у Києві в обмін на безперешкодний виїзд до Росії.
Джерело: Київська,
Деталі: Відповідно до слідства, затримані діяли, представляючись колишніми співробітниками ФСБ Росії, та шукали через Telegram людей, готових виконати теракт у столиці. За цю злочинну діяльність їм обіцяли можливість скористатися програмою "Амністія", що дає змогу потрапити в Росію без перевірок.
Підозрювані, один з яких колишній військовослужбовець, а інший працював у магазині, погодилися на ці умови, сподіваючись на обіцяну допомогу в втечі до РФ. Обидва мали перерахувати 1000 доларів на "криптогаманець" росіян, нібито для підготовки до перевірок.
Згідно з указівками представників російських спецслужб, зловмисники виготовили вибухівку і замаскували два вибухові пристрої під дизельний генератор на території одного з корпусів КПІ. Вони самостійно створили два вибухові пристрої, обладнані таймерами.

У червні вони прибули на місце злочину, активували таймери, відзначивши закладення вибухівки. Крім цього, підозрювані залишили телефон, який мав знімати те, що відбувається в режимі реального часу. Хоча і стався короткочасний спалах, потужний вибух не відбувся.

Згодом, прикордонники затримали 34-річного та 35-річного чоловіків у військовій формі біля кордону з Білоруссю, через яку вони мали намір втекти в РФ.
Їхні дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 258 КК України як замах на терористичний акт за попередньою змовою групи осіб.
Як повідомляють прокурори, затримані наразі перебувають під вартою без можливості внесення застави.
Санкція за цією статтею передбачає до 12 років позбавлення волі, а також конфіскацію майна.


