Прем’єр Британії Стармер оголосив про відставку

Кір Стармер, прем'єр-міністр Великої Британії, у своєму нещодавньому зверненні з Даунінг-стріт оголосив про завершення свого перебування на посаді.

Джерело: заява Стармера, яку передає

Деталі: Він підтвердив свою відставку з посту лідера Лейбористської партії та проінформував про це короля.

Пряма мова: "Усі рішення, які я приймав, були спрямовані на благо нашої країни, яку я обожнюю. Саме тому я обрав піти у відставку з похвальним званням лідера Лейбористської партії. Сьогодні зранку я мав честь поспілкуватися з Його Величністю Королем, щоб повідомити йому про своє рішення".

Деталі: Стармер також повідомив, що звернувся до Національного виконавчого комітету Лейбористської партії з проханням розпочати підготовку до виборів нового лідера, які стартують 9 липня.

"Ці вибори гарантуватимуть, що новий лідер зможе зайняти свою посаду до початку парламентської сесії у вересні. Я залишатимуся на посаді прем'єр-міністра до проведення виборів і докладу всіх зусиль, щоб передача влади відбулася максимально впорядковано", – зазначив Стармер.

Що було раніше:

  • 19 червня стали відомі результати довиборів у окрузі Мейкерфілд, де перемогу здобув мер Великого Манчестера Енді Бернем. Ця перемога підсилює його позиції для висунення кандидатури на посаду лідера Лейбористів на противагу Стармеру.
  • У п'ятницю Стармер висловив готовність брати участь у конкурсах за лідерство в Лейбористській партії.