Трамп зробив заяву про мита в Ормузькій протоці
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп оголосив, що в Ормузькій протоці не буде введено нових мит, окрім американських, якщо не буде досягнуто угоди з Іраном.
Джерело: Заява Трампа в його соціальних мережах.
Деталі: Як стверджує Трамп, проходження суден через Ормузьку протоку буде безкоштовним під час перемир'я та після його завершення. Однак він зауважив, що можливе введення мит на користь США, якщо угода з Іраном не буде укладена.
Цитата Трампа: "Протягом 60 днів, поки діє перемир'я, мит не повинно бути. І після цього періоду судна також зможуть вільно проходити, за винятком випадків, коли США можуть ввести мита на свої послуги, надаючи "охоронні" функції (супровід) для країн Близького Сходу, щоб компенсувати витрати в минулому, теперішньому та майбутньому".
Читати також:
Нагадаємо: 20 червня військове керівництво Ірану звинуватило США у порушенні угоди.
Передісторія:
- 15 червня Трамп оголосив про досягнуту угоду з Іраном, яка зобов'язує Тегеран відкрити Ормузьку протоку для комерційних суден, в той час, коли США знімуть військово-морську блокаду з іранських портів.
- Планувалося, що офіційне підписання меморандуму відбудеться у Швейцарії 19 червня.
- 18 червня США та Іран досягли угоди про припинення військових дій, яка вже набула чинності.
- Трамп ще раз попередив про можливість відновлення військових дій, якщо Іран не виконає свої зобов'язання.
- Угода, яку США та Іран планують остаточно укласти, включає створення інвестиційного фонду на 300 мільярдів доларів для підтримки іранської економіки.
- США сподівалися на те, що Іран зможе негайно відновити продаж нафти та пального в рамках угоди про припинення війни.


