Делегація Ірану прибула до Швейцарії на переговори із США – ЗМІ
За інформацією іранських медіа, у неділю вночі представники Ірану прибули до Цюріха, Швейцарія, для проведення переговорів з делегацією США.
Джерело: посилання на іранські інформаційні агентства
Деталі: Очікується, що переговори будуть організовані на мальовничому швейцарському гірському курорті Бюргенсток.
Представництво Ірану очолює Мохаммад Багер Галібаф, головний переговірник країни.
Історичний контекст:
- 15 червня президент США Дональд Трамп погодився на угоду з Іраном, яка вимагає від Тегерана повного розблокування Ормузької протоки для пропуску комерційних суден. В обмін на це Сполучені Штати мають зняти військово-морську блокаду з іранських портів.
- Спочатку планувалося, що офіційна зустріч для підписання меморандуму між сторонами відбудеться у Швейцарії 19 червня.
- 18 червня між США та Іраном було досягнуто угоди щодо припинення бойових дій, яка вже набула чинності.
- Водночас, президент США знову закликав до можливості відновлення військових дій, якщо Іран не дотримається своїх зобов'язань.
- За умовами рамкової угоди, над якою США та Іран працювали, передбачено створення інвестиційного фонду для підтримки іранської економіки на суму 300 мільярдів доларів.
- США мають намір дозволити Ірану відновити продаж нафти та пального відповідно до угоди про припинення війни.
- 20 червня іранське військове командування заявило про порушення угоди зі сторони США, висловлюючи своє занепокоєння.


