На окупованій ЗАЕС стався 20-й блекаут
Запорізька атомна електростанція, яка наразі під контролем окупантів, 20 червня вже в двадцятий раз за час великомасштабного вторгнення Росії в Україну залишилася без зовнішнього електропостачання.
Джерело:
Деталі: Згідно з інформацією, внаслідок військових дій РФ, атомна станція втратила електропостачання від лінії "Феросплавна-1" (330 кВ).
У відповідь на цей інцидент, автоматично спрацювали аварійні дизель-генератори, що забезпечили резервне електропостачання для охолодження реактора та підтримки критично важливих функцій ядерної безпеки на станції.
Оновлено: Оператор енергетичних систем "Енергоатом" повідомив, що о 17:50 зовнішнє електропостачання для тимчасово окупованої Запорізької АЕС було відновлено.
На даний момент, станція задовольняє свої енергетичні потреби через повітряну лінію електропередачі напругою 330 кВ.


