Кошта розповів лідерам ЄС, навіщо почав встановлювати контакт з Москвою

На саміті Європейської ради, що відбувся 18 червня в Брюсселі, президент Євроради Антоніу Кошта пояснив, чому вирішив відновити контакти з Росією, обговорюючи ситуацію в Україні з лідерами держав-членів ЄС.

Джерело: анонімний європейський урядовець, ознайомлений із перебігом розмови, кореспондентка "Європейської правди"

Подробиці: Кошта пояснив, чому важливо відновити діалог із Кремлем, делегуючи це своєму офісу, щоб "відкрити дипломатичний канал з Росією".

Засідання відбулося у закритому режимі, без мобільних телефонів в залі для переговорів.

За інформацією співрозмовника "ЄвроПравди", Кошта підтвердив, що нещодавно ініціював "короткі дипломатичні контакти з Кремлем".

Ця ініціатива має на меті підготуватися до захисту інтересів ЄС у майбутньому.

За словами джерела, мова йде про короткочасні контакти, без детального обміну інформацією та без ведення переговорів. "Дипломати виконують свої обов'язки", - зазначив він.

Що передувало:

  • За інформацією "Європейської правди", європейські медіа раніше повідомляли, що Антоніу Кошта намагається залучити російського президента Владіміра Путіна до обговорення шляхів завершення війни в Україні.
  • Обговорюється також ідея призначення посередника, який міг би долучитися до дипломатичних зусиль щодо завершення конфлікту між Росією та Україною, хоча ця ініціатива ще не отримала активного розвитку.
  • Триває підготовка європейської сторони щодо гарантій безпеки за участю Великої Британії, Франції та Німеччини, а також президента України.
  • Раніше неофіційно повідомлялося, що Німеччина, Франція та Британія працюють над створенням .