Reuters: Українська атака на Московський НПЗ пошкодила переробні установки
Вночі 18 червня сталася друга за тиждень українська атака на Московський нафтопереробний завод "Газпромнефти", яка призвела до серйозних пошкоджень переробних установок і викликала численні пожежі.
Джерело: інформація з надійних джерел
Деталі: Згідно з даними агентства, під час атаки постраждала комбінована нафтопереробна установка "Euro+", що була введена в експлуатацію у 2020 році в результаті модернізації заводу. Ця установка забезпечувала 47% потужностей заводу, тобто приблизно 140 тисяч барелів на добу.
Окрім цього, було пошкоджене допоміжне обладнання, резервуари для зберігання нафтопродуктів, трубопроводи та підтримуючі установки.
Під час атаки 16 червня також було завдано шкоди первинній установці переробки АВТ-6, яка має номінальну потужність близько 160 тисяч барелів на добу і складає 53% загальної продуктивності заводу.
Джерела повідомили, що завод планував запустити блок Euro+ знову на середину тижня, при цьому плануючи переробляти нафту тільки на половині своїх потужностей до завершення ремонту установки АВТ-6.
Передісторія:
- В українській атаці задіяли безпілотників, які прорвалися через кілька рівнів протиповітряної оборони Росії та вразили Московський нафтопереробний завод у Капотні, що призвело до масштабної пожежі на підприємстві. Російські ЗМІ називають цю атаку наймасштабнішою за останні два роки.


