Британія оголосить новий пакет санкцій проти Росії, які торкнуться танкерів з перевезення СПГ

Кір Стармер, прем'єр-міністр Великої Британії, планує у вівторок оголосити про нові енергетичні санкції, спрямовані проти Росії, а також про угоду на постачання пального для українських атомних електростанцій на наступні два роки. Це відбудеться під час зустрічі з партнерами на саміті G7.

Джерело: Британський уряд

Деталі: Очікується, що новий пакет санкцій від Великої Британії буде націлений на незаконний "тіньовий флот" Росії, зокрема, на підсанкційні нафтові танкери, які були затримані британськими силами протягом вихідних. Також в центрі уваги опиняться фінансові мережі, що використовуються для обходу санкцій і квоти, що підтримують російські збройні сили.

Цей пакет включатиме заборону на ряд суден, які транспортують російський скраплений природний газ, за який вже накладено санкції.

Дослівно з повідомлення британського уряду: "Цей пакет санкцій, можливо, збільшить кількість суден тіньового флоту та російських суден, на які вже накладено санкції Великобританії, до більше 600."

Очікується, що нові заходи також допоможуть розкрити мережі, які мають відношення до російської держави і займаються таємним придбанням західних технологій для військових потреб Росії. Крім цього, буде надано більш детальну інформацію про деяких постачальників з третіх країн, які допомагають Росії уникати фінансових обмежень по всьому світу.

Стармер визнав важливість укладення угоди, відповідно до якої британська компанія Urenco постачатиме збагачений уран українському виробнику енергії "Енергоатом" за рахунок фондів британської експортної фінансової корпорації на суму 210 мільйонів фунтів. Ця угода була укладена під час недавньої зустрічі між Стармером і президентом України Володимиром Зеленським.

Прем'єр-міністр Великої Британії наголосив: "Агресія Росії ставить під загрозу не лише Україну, але й безпеку всієї Європи. Саме тому ми, як Велика Британія, посилюємо наші зусилля — перекриваючи фінансові потоки, які живлять війну Путіна, і забезпечуючи Україну енергією на прийдешні зими."

Ці оголошення відбуваються на фоні початку саміту G7, перша сесія якого присвячена забезпеченню миру і безпеки для України та Європи. Офіційні особи повідомили, що під час сесії Стармер планує закликати колег-лідерів до зосередження спільних зусиль для досягнення справедливого і тривалого миру для України, на який вона заслуговує.