Сибіга про угоду між США та Іраном: Імпульс активізувати мирні зусилля для припинення війни в Україні

Активізація мирних зусиль в Україні: роль США

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга висловив думку, що угода між США та Іраном є "імпульсом і шансом для Сполучених Штатів наростити зусилля, спрямовані на припинення агресивних дій Росії щодо України".

Джерело: Сибіга в соціальних медіа

Деталі: Міністр сподівається, що ця угода стане стабільним підґрунтям для досягнення тривалого миру в регіоні, що забезпечить захист людських життів і стабілізує світову економіку.

Він також зазначив, що "весь світ має потребу у відновленні свободи судноплавства в Ормузькій протоці – для енергетичної стабільності, а не для надання нових можливостей агресорам; для забезпечення свободи навігації як основного принципу міжнародного порядку".

Пряма мова Сибіги: "Для нас в Україні це також є шансом для США активізувати мирні ініціативи, спрямовані на завершення російської агресії. Лідерство Америки надзвичайно важливе для припинення цієї війни."

Тематика мирних зусиль буде одним з головних питань під час зустрічі президентів України та США в Евіані в рамках саміту G7.

Сьогодні як на Близькому Сході, так і в Україні важливим є принцип: необхідно не лише завершити війну, але і забезпечити стійкий мир, щоб уникнути повторення агресії в майбутньому.

Україна готова докладати всіх можливих зусиль задля досягнення цієї мети.

Передісторія:

  • Церемонія підписання мирної угоди між США та Іраном відбудеться 19 червня в швейцарській Женеві.
  • Президент США Дональд Трамп раніше прокоментував ситуацію з Іраном та можливе відкриття Ормузької протоки.
  • На цьому фоні Німеччина, Франція, Велика Британія та Італія висловили підтримку відновленню навігації в Ормузькій протоці.