Скандал з автобусами для Вінниці: у Польщі зібрали гроші на транспорт

Активісти з польської організації Sikorki na Ukrainie успішно зібрали 518 210 злотих, що еквівалентно приблизно 6,3 млн гривень. Ці кошти перевищують мету у 500 тисяч, необхідну для придбання автобусів для Вінниці.

Джерело: "" з посиланням на платформу

Деталі: За зібрані 500 тисяч злотих активісти планують викупити 15 вживаних автобусів у міста Кельце та передати їх вінничанам. У разі, якщо ця ініціатива не вдасться, вони шукатимуть автобуси в Україні.

Окрім того, організатори обіцяють закупити додаткові транспортні засоби, якщо зберуть більше коштів.

«Для місцевих політиків це привід отримати додаткові бали в рейтингах, тоді як для нас важлива реальна солідарність. Ми не дамо можливості політичним маніпуляціям заважати нашій роботі», – зазначили активісти.

Збір коштів був ініційований після заяви мера Вінниці Сергія Моргунова щодо передачі автобусів. Це сталося на фоні скандалу, пов'язаного з дискусіями про польсько-українську історію.

Частина депутатів виступила проти передачі автобусів, поки Україна "вшановує воєнних злочинців". Зокрема, фракція партії "Право і справедливість" у міській раді Кельце направила резолюцію, в якій вказувалася на вулиці Степана Бандери. Однак голосування не відбулося.