Зеленський побажав Трампу успіхів у завершенні війни в Україні й анонсував зустріч
Президент України Володимир Зеленський та президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп 14 червня провели телефонну бесіду, в рамках якої домовилися про наступну зустріч на саміті G7.
Джерело: засідання за підсумками телефонної розмови між Зеленським і Трампом
Пряма мова: "Я привітав президента Трампа з його днем народження та ми детально обговорилися такі важливі питання, як мир. Я висловив найкращі побажання президенту Трампу в його зусиллях, спрямованих на припинення війни між Росією та Україною. Я також подякував йому за всебічну підтримку, яку Америка надає нашій країні, і ми завжди пам’ятаємо про кожен внесок цієї підтримки – від Javelin до Patriot".
"Ми розглянули можливі кроки, які наблизять мир, і я проінформував його про останні події на фронті, а також про підсилення наших позицій."
Зеленський додав, що вони планують обговорити деталі під час зустрічі на саміті G7, де в них є нові ідеї, що можуть допомогти досягти миру і зберегти людські життя. "Дякую!" - сказав він.
Передісторія: Зеленський та Трамп говорили телефоном 14 червня.
Згідно з попередніми інформаціями, Трамп і Зеленський мали зустрітися 16 червня в рамках саміту G7, що проходитиме у Франції. Проте зазначалося, що офіційна двостороння зустріч між президентами не запланована.


