Україна запровадила санкції проти пропагандистських видань, медійників і суддів РФ

Президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони, яке передбачає накладення персональних економічних та інших обмежень на термін до 10 років щодо російських медіа, пропагандистів та суддів, які виконують свої обов'язки в Росії та на тимчасово окупованих територіях.

Джерело: Офіс Президента України, 12 червня

Деталі: Глава держави дав вказівку Кабінету Міністрів, Службі безпеки України та Національному банку разом із Комісією з державних нагород і геральдики забезпечити впровадження та контроль за результативністю санкцій.

Міністерство закордонних справ має повідомити відповідні органи Європейського Союзу, США та інших країн про введення цих санкцій та підняти питання про можливість запровадження подібних обмежень з їхнього боку.

В рамках нових санкцій відзначено 29 фізичних осіб, серед яких голова Спілки журналістів Росії Володимир Соловйов, редактор "Татмедіа" Рінат Білалов і директор цієї ж організації Шаміль Садиков.

Також до санкційного списку потрапили суддя Московського міського суду, що виніс вирок російському опозиціонеру Володимиру Кара-Мурзі терміном на 25 років, Віталій Белицький, суддя з окупованого Севастополя Олесі Бабарико, яку СБУ підозрює у колабораціонізмі, та інші особи.

Крім того, обмеження стосуються 17 медійних організацій, серед яких "Газета.ру", "Татмедіа", "СМІ2", "ФедералПресс", "Утро.ру", "Лєнта.ру", Союз журналістів Росії, а також його філії в анексованому Криму, Севастополі, Донецькій, Запорізькій, Херсонській та Луганській областях.