Президент Фінляндії відмовився бути переговірником з Путіним від імені Європи

Президент Фінляндії Александр Стубб підкреслив важливість встановлення діалогу з російським президентом Володимиром Путіним, але сам не має наміру бути представником Європи на цих переговорах.

Джерело: Цю заяву Стубб зробив під час спільної пресконференції з президентом Кенії Вільямом Руто 10 червня, що транслював фінський телеканал.

Деталі: Раніше голова комітету з міжнародних справ Верховної Ради України Олександр Мережко зазначив, що Стубб міг би представляти Європу під час переговорів про мир. Мережко описав фінського президента як "досвідченого дипломата", здатного ефективно вести перемовини, зокрема з президентом США.

Проте Стубб відмовився від цієї ролі. На його думку, основними переговірниками повинні бути крупні країни, такі як Франція, Німеччина та Велика Британія, в той час як Фінляндія та Норвегія можуть сприяти перемовинам на рівні кулуарів.

Пряма мова: "Я не вважаю себе найкращим кандидатом для цього. Важливі рішення мають бути за великими гравцями, серед яких Франція, Німеччина та Велика Британія."

Деталі: Він також підкреслив, що зараз, коли Україна має сильні позиції, настав час розпочати діалог з Путіним.

Пряма мова: "Україна на сьогоднішній день має потужні військові, економічні та політичні позиції. Я вважаю, що Європа має налагодити зв'язок із Кремлем, зокрема з президентом Путіним, щоб почати дипломатичні розмови."

Що передувало:

  • 7 червня в Лондоні відбулася зустріч лідерів України, Великої Британії, Франції та Німеччини, на якій обговорювалися умови для справедливого і тривалого укладення миру.
  • Німецький уряд підготував пропозиції для зустрічі країн Німеччини, Франції, Великої Британії та України щодо диалогу з Росією, запланованої на наступний тиждень у рамках "Групи семи" і на саміті ЄС.