ЗМІ: НАТО обговорює допомогу суднам в Ормузькій протоці через затяжну блокаду
НАТО, здається, розглядає можливість надання допомоги суднам для проходження через заблоковану Ормузьку протоку, якщо вона не буде відкрита до початку липня.
Джерело: за інформацією представників НАТО, пише
Деталі: Один з дипломатів зазначив, що цю ідею підтримують кілька членів НАТО, але поки що вона не отримала потрібної одностайності. При цьому, він застеріг, що деякі країни не бажають втручатися у конфлікт на Близькому Сході.
Ще один представник НАТО додав, що хоча деякі союзники налаштовані проти санкціонування місії Альянсу в протоці, вони підтримають цю ініціативу, якщо блокада триватиме.
Цей крок може означати зміну стратегії НАТО щодо американо-ізраїльської війни в Ірані, адже раніше союзники наполягали на тому, що втрутися в ситуацію в протоці зможуть тільки після закінчення бойових дій і коли вдасться сформувати широку коаліцію.
Водночас економічні проблеми посилюються: закриття протоки призвело до різкого зростання цін на енергоносії та зниження прогнозів економічного зростання.
Раніше єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс повідомив, що міністри фінансів країн G7 під час зустрічі в Парижі 19 травня обговорять питання війни РФ проти України, конфлікту в Ірані, а також інші важливі теми.
12 травня Великобританія оголосила про намір надіслати безпілотники для забезпечення безпеки в Ормузькій протоці у разі встановлення стабільного перемир'я на Близькому Сході.
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто зазначив, що два тральники ВМС Італії планують залучити до спеціальної місії після досягнення угоди про припинення війни з Іраном.
А Збройні сили Литви готові надіслати офіцерів та підрозділи з розмінування для участі в міжнародних операціях в Ормузькій протоці.


