Директор ліцею Харківської міської ради фіктивно "працевлаштував" 7-х чоловіків, щоб ті уникли мобілізації
Директора ліцею Харківської міської ради підозрюють у розкраданні майже 1,3 млн грн через схему фіктивного працевлаштування військовозобов'язаних чоловіків.
Джерело:
Цитата: "За клопотанням прокурора, директора ліцею Харківської міської ради, який організував незаконну схему з фіктивним працевлаштуванням військовозобов'язаних чоловіків та "заволодів" майже 1,3 млн гривень, виділених із бюджету на оплату праці педагогів, взято під варту".
Деталі: За даними слідства, чиновник у період з серпня 2024 року по березень 2026 року працевлаштував 7 чоловіків.
Він оформив "новачків" на посади педагога-організатора та асистентів вчителя, що дало їм можливість отримати бронювання і відстрочку від мобілізації.
Проте у прокуратурі зазначають, що ці "мертві душі" не виконували жодних трудових обов'язків, не з'являлися на робочих місцях і не мали педагогічної освіти, кваліфікації або стажу.
На додачу, директор ліцею забезпечував внесення неправдивих даних до табелів обліку робочого часу про нібито відпрацьовані "співробітниками" години.
Далі він забирає у фіктивних працівників їхні банківські картки та обготівковує заробітні плати.

У результаті територіальна громада міста втратила майже 1,3 млн гривень, які були виплачені "мертвим душам".
Директору ліцею оголошено підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в великих розмірах під час воєнного стану (ч. 4 ст. 191 ККУ).
Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Зараз вирішується питання про додаткову кваліфікацію дій підозрюваного та відсторонення його від посади.

Перевіряється можливість причетності зазначеного посадовця до інших аналогічних злочинів.


