РФ оголосила масштабні ядерні навчання: залучить 73 кораблі і 13 субмарин

Міністерство оборони Росії повідомило, що збройні сили країни-агресора проводитимуть навчання з підготовки та застосування ядерних сил з 19 по 21 травня, нібито у відповідь на загрозу агресії.

Джерело: офіційне повідомлення

Деталі: Згідно з інформацією, у навчаннях братимуть участь Ракетні війська стратегічного призначення, Північний і Тихоокеанський флоти, командування дальньої авіації, а також частини сил Ленінградського та Центрального військових округів. У міністерстві зазначили, що в навчаннях буде залучено 64 тисячі особового складу та понад 7800 одиниць військової та спеціальної техніки.

Зокрема, планується використання більше 200 ракетних пускових установок, понад 140 літальних апаратів, 73 надводних кораблів та 13 підводних човнів, з яких вісім мають стратегічне призначення.

У відомстві уточнили, що навчання спрямовані на перевірку рівня підготовки командного складу, удосконалення їхніх вмінь, а також на відпрацювання управління та взаємодії під час виконання завдань.

Також передбачається "здійснити запуски балістичних і крилатих ракет на полігонах на території Російської Федерації".

Що було раніше:

Зазначимо, що білоруське Міноборони оголосило, що 18 травня в країні розпочалися навчання підрозділів з бойового використання ядерної зброї в співпраці з російськими військовими.

Міністерство закордонних справ України вважає розміщення російської тактичної ядерної зброї в Білорусі та співпрацю двох диктатур безпрецедентним викликом для глобальної архітектури безпеки і закликало міжнародних партнерів до рішучих дій.