Сибіга: Рішення Угорщини щодо інкасаторів Ощадбанку проводить межу між беззаконням і верховенством права

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зазначив, що рішення Угорщини скасувати депортацію та заборону на в’їзд до Шенгенської зони для семи українських інкасаторів Ощадбанку є позитивним кроком. **Джерело:** Слова Сибіги у Х **Деталі:** Глава українського МЗС підкреслив, що цей крок з боку Будапешта "чітко розмежовує" минулі та теперішні угорські уряди, а також встановлює межу між беззаконням і верховенством права. Сибіга подякував своїй угорській колезі Аніті Орбан за її позицію щодо прав угорської меншини в Закарпатті та висловив сподівання, що їхня зустріч буде продуктивною. **Нагадаємо:** - У понеділок Генеральна дирекція поліції у справах іноземців Угорщини скасувала депортацію та трирічну заборону на в’їзд та перебування на території Шенгенської зони для усіх семи працівників Ощадбанку, затриманих угорськими силовиками у березні. - Конвой українських інкасаторів, що транспортував готівку та золото на суму близько $80 млн з австрійського Raiffeisen Bank до українського Ощадбанку, був захоплений неподалік Будапешта 5 березня. - Пізніше Угорщина відпустила інкасаторів та ухвалила закон про вилучення валюти й цінностей з їхніх авто. - 6 травня президент України Володимир Зеленський повідомив, що угорська сторона відпустила українських інкасаторів, які були затримані в Будапешті в березні.