Угорщина має намір переглянути закон Орбана про ЛГБТ+

Уряд Угорщини планує переглянути закон, раніше ухвалений прем'єром Віктором Орбаном, який обмежує доступ до контенту, пов’язаного з ЛГБТ+.

Джерело: заява Марти Горог, кандидатки на посаду міністра юстиції Угорщини, під час парламентського комітету.

Деталі: 21 квітня Суд Європейського Союзу визнав, що ухвалений Угорщиною закон стигматизує та маргіналізує ЛГБТ+ особи.

Горог зазначила, що країні необхідно буде переглянути цей закон.

"Угорщина є членом Європейського Союзу, що накладає певні зобов'язання. Це означає, що у зв'язку з цим судовим рішенням Міністерство юстиції зобов'язане внести законні зміни", – підкреслила вона.

Кандидатка на посаду міністра юстиції також наголосила, що угорське законодавство не може існувати в ізоляції і повинно відповідати міжнародним та європейським правовим стандартам, зокрема спільним цінностям ЄС.

Згаданий закон, ухвалений у 2021 році, Будапешт позиціонував як засіб захисту дітей. Однак насправді він заборонив або суттєво обмежив доступ до контенту, який "зображує або пропагує відхилення від самоідентифікації за статтю при народженні, зміну статі або гомосексуальність".

Нагадаємо, що угорський експрем'єр Віктор Орбан у 2021 році заборонив "пропаганду гомосексуалізму" серед осіб до 18 років, незважаючи на жорстку критику від правозахисників.

Венеційська комісія заявила, що закон Угорщини, який забороняє навчання у школах питань, що стосуються гомосексуальності та трансгендерності, суперечить міжнародним стандартам прав людини.