Відмивання 460 мільйонів на "Династії": Чернишов і ще 5 людей отримали підозри
НАБУ та САП оголосили про підозру ще шести учасникам організованої групи, які були викриті в процесі легалізації 460 мільйонів гривень поблизу Києва.
Джерело:
Деталі: Підозри на підставі ч. 3 ст. 209 ККУ були висунуті:
- колишньому віцепрем'єр-міністру України;
- бізнесмену, який є одним з керівників злочинної організації, викритої у листопаді 2025 року в рамках спецоперації "Мідас";
- іншим особам.

Згідно з даними слідства, між 2021 і 2025 роками підозрювані відмили понад 460 мільйонів гривень.

В НАБУ зазначили, що в рамках проекту будівництва чотирьох приватних резиденцій загальною площею близько 8 га, з допоміжними спорудами та загальною спа-зоною, підозрювані здійснювали відмивання коштів.
Водночас бюро повідомило, що частину коштів, витрачених на будівництво - близько 9 мільйонів доларів - було отримано через так звану "пральню", що контролюється бізнесменом, який також планував стати одним із власників однієї з резиденцій.
Фінансування частково здійснювалося з коштів, отриманих внаслідок їхньої діяльності, повідомили в НАБУ.
Передісторія:
- Вечором 11 травня НАБУ та САП оголосили підозру.
- Вони також повідомили про підозру Єрмаку у справі, пов'язаній з легалізацією 460 мільйонів гривень під час будівництва елітного котеджного містечка "Династія" у Козині на Київщині.
- Єрмак на це відповів.
- Радник президента України Дмитро Литвин, в свою чергу, зазначив, що "цей контекст давно існує".
- 29 квітня "Українська правда" опублікувала першу частину розмов, задокументованих НАБУ в рамках справи "Мідас" у квартирі особи, підозрюваної в корупції у сфері енергетики, разом з кількома людьми.
- Одна з розмов відбулася з жінкою на ім'я Наталя, яка, ймовірно, була причетна.
Знати більше:


