США запровадили нові санкції проти осіб та компаній, які допомагають Ірану постачати нафту до Китаю
Уряд США запровадив нові санкції щодо трьох осіб і дев'яти компаній з Гонконгу, Об'єднаних Арабських Еміратів та Оману за їхню участь у постачанні іранської нафти до Китаю.
Джерело:
Деталі: Міністерство фінансів повідомило, що нові санкції, які вжито Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC), спрямовані на фізичних осіб та компанії, що сприяли Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Ірану у продажу та постачанні іранської нафти до Китаю через мережу підставних фірм.
Міністр фінансів США Скотт Бессент підкреслив: "Міністерство фінансів продовжуватиме усувати іранський режим від фінансових мереж, які він використовує для вчинення терористичних актів та дестабілізації світової економіки."
Згідно з даними Мінфіну, три підсанкційні особи працюють у нафтовому штабі КВІР і координують платежі через турецьку компанію Golden Globe. Ця фірма, яка була під санкціями з 2025 року, щорічно обробляє сотні мільйонів доларів від продажу нафти.
Державний департамент США також оголосив нагороду до 15 мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе порушити фінансові схеми КВІР та її підрозділів.
Нещодавно до нового списку компаній-прикриття увійшли чотири фірми з Гонконгу, які займалися організацією продажу та закупівлі мільйонів барелів іранської нафти.
Крім цього, під санкції потрапили чотири компанії з Об'єднаних Арабських Еміратів, які допомагали постачанню сировини танкерами "тіньового флоту", а також ще одна компанія з Оману, яка займалася фрахтуванням суден для перевезення партій іранської нафти.
Що відбулося раніше:
- В пʼятницю, 8 травня, проти 10 фізичних та юридичних осіб, які допомагали Ірану у отриманні зброї та сировини для виробництва ударних дронів "Шахед" та балістичних ракет.


