У Києві завідувач відділення лікарні та психіатр вимагали $25 тис. у пацієнта

Правоохоронці затримали завідувача психіатричного відділення та лікаря-психіатра одного з київських медзакладів за вимагання 25 000 доларів у пацієнта, якому потрібна допомога в оформленні інвалідності. **Джерело**: інформація з сайту столичної прокуратури. **Деталі**: За інформацією правоохоронних органів, до завідувача відділення звернулися з проханням допомогти чоловіку, який страждає на психічні захворювання, оформити інвалідність, оскільки медичні дані і діагнози підтверджували можливість її отримання. Проте завідувач зазначив, що пацієнт спочатку має пройти курс лікування і залишитися в стаціонарі на 150 днів. За цю процедуру він вимагав 25 тисяч доларів, посилаючись на "складні часи". У реалізації цього плану підозрюваний залучив лікаря-психіатра зі свого відділення, яка повинна була призначити лікування, оформити відповідні документи та зустрітися з чоловіком, котрий просив допомоги. Гроші, за словами завідувача, потрібно було залишити в пожежній шафі лікарні. Після цього були затримані як завідувач психіатричного відділення, так і лікар-психіатр. Обом висунули підозру по факту вимагання грошей за призначення лікування та оформлення документів для отримання групи інвалідності (ч. 2 ст. 28 та ч. 4 ст. 368 КК України). Санкція зазначених статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 8 до 12 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також конфіскацію майна. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 3 млн грн.