Продавали "інвалідність" за 420 тисяч – поліція заявила про викриття злочинної схеми на понад 200 млн
Правоохоронці виявили службовців державних та приватних медичних закладів, які організували схему продажу фіктивних довідок про інвалідність, заробивши на цьому понад 200 мільйонів гривень.
Джерело:
За словами правоохоронців: "Серед тих, хто задіяний у цій схемі, – завідувачка відділення комунального медзакладу, т.в.о. заступника медичного директора профпатологічного закладу охорони здоров'я в столиці, колишня працівниця Держпраці та посередники".
Деталі: Учасники схеми знаходили військовозобов'язаних громадян та пропонували їм "допомогу" в оформленні групи інвалідності, яку нібито викликали небезпечні виробничі фактори. Вартість таких "послуг" становила 420 тисяч гривень за людину.
За ці гроші фігуранти оформлювали "історію хвороби" з усіма необхідними висновками, довідками та результатами обстежень, а також організовували "клієнтам" фіктивне стаціонарне лікування у приватних та комунальних медзакладах Запоріжжя.
На основі фальшивих документів військовозобов’язані могли отримати відстрочку від мобілізації, підвищену пенсію та право на виїзд за кордон.
"В рамках кримінального провадження правоохоронці зафіксували 32 таких випадки. Попередні дані свідчать, що лише у 2025 році учасники схеми незаконно оформили близько 500 фіктивних інвалідностей", – повідомили в поліції.
Слідчі поліції, за підтримки КОРД, провели 45 обшуків у приміщеннях медичних закладів, а також за місцями проживання й у транспортних засобах фігурантів у Запорізькій, Львівській та Київській областях.
Під час слідчих дій вилучили готівку більше ніж на 7,3 млн грн, медичні печатки та штампи, медичну документацію, справи пацієнтів, жорсткі диски, комп'ютерну техніку, 24 мобільні телефони, чорнові записи та інші матеріали.
Згідно з отриманими доказами, шістьом учасникам групи було оголошено підозри за кількома статтями – від зловживання впливом (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2) і надання неправомірної вигоди службовій особі (ч.1 ст. 369) до несанкціонованих дій з інформацією (ч. 3 ст. 362) та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209).
На їхнє рухоме та нерухоме майно було накладено арешт. Це стосується шести автомобілів та двох об'єктів нерухомості в столиці та Львівській області, загальною вартістю понад 20 млн грн.
"Досудове розслідування триває. Наразі проводяться заходи, спрямовані на виявлення інших осіб, причетних до цих злочинів", – підсумували в поліції.


