Японія може відправити свою делегацію в Росію наприкінці травня

Японія може на кінець травня направити до Москви делегацію урядовців для підтримки національних компаній, які продовжують свою діяльність в Росії. **Джерело**: з посиланням на Міністерство торгівлі Японії. **Деталі**: За інформацією японського відомства, урядовці працюють над організацією візиту до Росії, до якого, залежно від обставин, можуть приєднатися також представники відповідних підприємств. "Важливо забезпечити захист активів японських компаній, що залишаються в Росії", — зазначило міністерство. Для підтримки цих зусиль уряд Японії надсилає запити та підтримує комунікацію з Росією на урядовому рівні. Bloomberg повідомляє, що коментарі японського Міністерства торгівлі з'явилися після публікації агентства Kyodo про намір японського уряду направити делегацію компаній до Росії для обговорення економічних питань у зв'язку з очікуваним завершенням війни в Україні. У своєму заяві міністерство заперечило цю інформацію, додавши, що Японія планує продовжувати координувати санкції проти Росії з країнами "Великої сімки" та що "поточна ситуація виключає можливість пошуку нових форм співпраці з Росією". **Нагадаємо**: Наприкінці минулого року Японія виділила 8,8 млрд японських єн (близько 47,7 млн євро) у рамках четвертої фази Програми екстреного відновлення і погодилася на запуск наступного етапу грантової допомоги. У січні японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) виділило понад 25 млн доларів на розмінування територій та медичну допомогу українцям. У лютому ЗМІ повідомляли, що Японія може долучитися до ініціативи НАТО з постачання Україні боєприпасів та обладнання американського виробництва, в рамках якої планує закупівлю нелетального обладнання та спорядження.