США та Іран можуть відновити переговори – WSJ

Наступного тижня в Ісламабаді можуть відновитися переговори між США та Іраном.

Джерело: за інформацією обізнаних людей

Деталі: Згідно з повідомленнями, обидві сторони працюють з посередниками над створенням меморандуму про взаєморозуміння, що складається з 14 пунктів. Цей документ визначить рамки для обговорення припинення війни на термін в один місяць.

Зокрема, у проєкті передбачено обговорення ядерної програми Ірану, зниження напруження в Ормузькій протоці та можливу передачу іранських запасів високо збагаченого урану іншій країні.

Водночас, джерела підкреслили, що ключові питання залишаються без вирішення, що може призвести до зриву переговорів.

Що передувало:

  • 1 травня Білий дім у листі до Конгресу зазначив, що, незважаючи на присутність американських збройних сил у регіоні.
  • 30 квітня Іран надіслав через пакистанських посередників оновлені пропозиції США щодо угоди про завершення війни.
  • Трамп повідомив, що Іран, а також його представники продовжують вести переговори щодо укладення угоди по телефону.