США та Іран можуть відновити переговори – WSJ
Наступного тижня в Ісламабаді можуть відновитися переговори між США та Іраном.
Джерело: за інформацією обізнаних людей
Деталі: Згідно з повідомленнями, обидві сторони працюють з посередниками над створенням меморандуму про взаєморозуміння, що складається з 14 пунктів. Цей документ визначить рамки для обговорення припинення війни на термін в один місяць.
Зокрема, у проєкті передбачено обговорення ядерної програми Ірану, зниження напруження в Ормузькій протоці та можливу передачу іранських запасів високо збагаченого урану іншій країні.
Водночас, джерела підкреслили, що ключові питання залишаються без вирішення, що може призвести до зриву переговорів.
Що передувало:
- 1 травня Білий дім у листі до Конгресу зазначив, що, незважаючи на присутність американських збройних сил у регіоні.
- 30 квітня Іран надіслав через пакистанських посередників оновлені пропозиції США щодо угоди про завершення війни.
- Трамп повідомив, що Іран, а також його представники продовжують вести переговори щодо укладення угоди по телефону.


