Рубіо заявив, що США готові бути посередником на переговорах між РФ і Україною, але якщо буде прогрес

Держсекретар США Марко Рубіо зазначив, що мирний процес щодо України не дав "плідних результатів". Однак він підкреслив, що за нових обставин США готові продовжити посередництво між українською та російською сторонами.

Джерело: висловлювання Рубіо в Римі в п'ятницю, яке цитує

Деталі: Рубіо вказав, що США намагались бути посередником між Україною та Росією, але поки це не принесло результатів через ряд причин.

“Ми все ще готові виконувати цю роль, якщо це може бути конструктивним. Не хочемо витрачати час та зусилля на безрезультатні спроби. Проте, якщо з'явиться можливість посередництва, яке наблизить до укладення мирної угоди, ми будемо раді цьому,” – сказав держсекретар США.

Також він висловив думку, що тривала війна є трагедією, за яку "обидві сторони сплачують дуже високу ціну - як економічну, так і людську".

“Ми готові виконувати будь-яку роль, щоб досягти мирного дипломатичного рішення; на жаль, ці зусилля наразі застопорилися, але ми завжди готові, якщо обставини зміняться,” – додав Рубіо.

Як повідомляла "Європейська правда", секретар РНБО Рустем Умєров доповів президенту України про результати переговорів з Дональдом Трампом.

Про це розповів Зеленський у п'ятницю.

Глава держави зазначив, що Україна очікує на прибуття представників американського президента .

Переговорний процес стосовно російсько-української війни практично зупинився з початком кампанії США та Ізраїлю проти Ірану. Очікувана поїздка переговорників Трампа до Києва "після Великодня" не відбулася.