Схема ухилення від служби: на Львівщині затримали начальницю медслужби та військових

У Львівській області правоохоронці виявили схему ухилення від військової служби з використанням підроблених медичних документів. Затримано начальницю медичної служби та кілька військовослужбовців.

Джерело: Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону

Деталі: За інформацією слідства, 41-річна начальниця медслужби однієї з військових частин Львівської області організувала механізм незаконного ухилення від служби. Суть схеми полягала у виготовленні підроблених медичних довідок, які використовувалися для звільнення військовослужбовців з причини поганого стану здоров’я.

Встановлено, що підполковниця протягом 2024-2025 років видавала військовим фіктивні свідоцтва про наявність захворювань. Ці документи містили неправдиві дані про проходження медичних оглядів, результати обстежень, діагнози та висновки військово-лікарської комісії про непридатність до служби.

Щоб надати підробленим документам вигляд справжніх, жінка користувалася фальшивими печатками, штампами та підписами. На основі таких висновків військовослужбовці подавали рапорти на звільнення до командування.

Зафіксовано, що щонайменше дев'ять військових скористалися цією схемою. Підполковниці висунуто підозру за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу (підроблення документів за попередньою змовою групою осіб) та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК (пособництво в ухиленні військовослужбовцем від виконання обов'язків військової служби шляхом обману в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб). Дев'ятьом військовим інкриміновано ч. 4 ст. 409 КК України. За цими статтями передбачено покарання до 10 років позбавлення волі.

Суд обрав для підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Розгляд справи щодо військовослужбовців триває.

Наразі ведеться робота з встановлення всіх осіб, ймовірно причетних до цього кримінального злочину.