Зеленський: Росія не піде на мир без рішучого тиску з боку США

Президент Володимир Зеленський висловив думку, що перенесення уваги Сполучених Штатів на Близький Схід знизило тиск на Росію і може затримати завершення війни, оскільки Москва не погодиться на припинення агресії без більш рішучих заходів з боку Вашингтона.

Джерело: інтерв'ю Зеленського газеті

Цитата: "Всі ми прагнемо зупинити цю війну. Проблема полягає в тому, що фокус США зараз перенесено на Близький Схід. Я боюся, що якщо ми будемо обмежуватися лише словами, Росія не відчує найважливішого, що може дати нам Америка – тиску. Сполучені Штати могли б посилити тиск через санкції, але наразі вони їх знімають, і ми відчуваємо це."

Деталі: Президент зазначив, що, незважаючи на продовження військової підтримки, дипломатичний тиск на Кремль став менш інтенсивним.

"Я говорю не про їхні поставки озброєння. Вони продовжують надходити, і ми вдячні за можливість використовувати європейські кошти для купівлі деяких протибалістичних ракет", – додав він.

Зеленський підкреслив, що Україна підтримує регулярні контакти з американськими чиновниками, проте зазначив, що лише військова допомога не є достатньою без тривалого економічного та політичного тиску.

Глава держави також повідомив, що Україні не вдалося погодитися з партнерами на припинення атак на російську енергетичну інфраструктуру.

Цитата: "Ми отримували від партнерів сигнали, що у зв'язку з ситуацією на Близькому Сході, можливо, варто припинити атаки на певну енергетичну інфраструктуру Росії. Я одразу відповів "ні", ми будемо відповідати... Ніхто не пропонував нам енергетичного перемир'я. Ми відкриті до цього, але якщо Росія продовжуватиме атаки, ми відповімо за будь-яких обставин."

Деталі: Зеленський також розкритикував коментарі віцепрезидента Джей Ді Венса, який виступає проти продовження американської допомоги Україні, зазначивши, що така позиція вигідна Росії.

Цитата: "Ми відкриті і не є ворогами. Ворог – це Росія. Якщо Венс пишається тим, що не підтримує нас, це означає, що він допомагає росіянам. Росія не поважає слабкість, і якщо ніхто не допомагатиме нам, ми, звісно, опинимося в уразливішій позиції."