Трамп заявив, що не розблокує Ормузьку протоку без поступок Ірану щодо ядерної програми

Президент США оголосив, що блокада Ірану триватиме, доки Тегеран не погодиться на угоду, що врахує вимоги Вашингтона стосовно ядерної програми.

Джерело: за інформацією

Деталі: Трамп відхилив пропозицію Ірану про відкриття Ормузької протоки та зняття блокади, відкладши ядерні переговори на пізніше.

Американський президент вважає блокаду "більш ефективною" за бомбардування.

"Блокада є дещо ефективнішою за бомбардування. Вони задихаються, як задушена свиня. І для них стане ще гірше. Вони не можуть мати ядерної зброї", – підкреслив Трамп.

Він переконаний, що Іран має бажання укласти угоду, щоб зняти блокаду.

"Вони хочуть домовитися. Вони не бажають, щоб я продовжував блокаду. Я не бажаю знімати блокаду, бо не хочу, щоб вони отримали ядерну зброю", – зазначив він.

Також Трамп зауважив, що нафтосховища та нафтопроводи Ірану "незабаром вибухнуть", оскільки країна не може експортувати нафту через блокаду.

Нагадаємо:

Напередодні Трамп заявив, що Іран хоче, аби США дозволили доступ до Ормузької протоки.

Раніше повідомлялося, що Іран дав зрозуміти про можливість погодження на проміжну угоду в обмін на зняття блокади іранських портів, при цьому складніші переговори щодо ядерної програми можуть бути відкладені.

ЗМІ повідомили, що американський президент натякнув на те, що Іран прийняв останню пропозицію щодо припинення війни.