Підсанкційний бізнесмен Тимур Міндіч та колишній міністр оборони, а нині секретар РНБО Рустем Умєров обговорювали можливий продаж частки виробника зброї компанії FirePoint інвесторам.
Джерело: інформація, оприлюднена НАБУ, що зафіксувала розмови фігурантів справи "Мідас".
Цитата журналіста Михайла Ткача: "За даними ряду розслідувань, одним із бенефіціарів компанії FirePoint може бути саме Тимур Міндіч. Компанія укладає найбільші контракти з Міністерством оборони, яке очолює Умєров. Зараз бізнесмен скаржиться на те, що FirePoint не отримує достатнього фінансування від діючого міністра оборони, хоча Тимур Міндіч у грудні минулого року під час інтерв'ю для "Української правди" заперечував свою причетність до компанії".
Деталі: З бесіди випливає, що Міндіч та Умєров обговорюють продаж 33% компанії за $600 млн, з яких $300 млн інвестор нібито готовий вкласти в розвиток, а ще $300 млн — це гроші, які підуть безпосередньо акціонерам, серед яких міг бути й Міндіч.
Задокументована НАБУ розмова велася російською мовою. Зокрема,
Міндіч інформує Умєрова про пропозицію щодо продажу частки та дає оцінку компанії.
Міндіч: Так, так, є пропозиція. Вони хочуть інвестувати 60% з 33%, а 40% — можемо домовитися про 50 кешаута.
Умєров: Як це ще пояснити? От вони оцінили.
Міндіч: Так, вони хочуть купити мінімум 33%.
Умєров: Материнську, ну, це 600.
Міндіч: Так, це 600. З них 300. Вони хочуть, щоб ці кошти пішли в компанію. А 300 — кешаут для акціонерів.
Умєров: Що нас влаштує?
Міндіч: Якщо вони в неділю, якщо те, що ми говорили, не пройде, вважаю, що через рік ми будемо коштувати вдвічі більше.
Нагадаємо: У листопаді 2025 року співвласник і головний конструктор FirePoint Денис Штілерман заявив, що бізнесмен Тимур Міндіч, який підозрюється у справі про корупцію в українській енергетиці, претендує на 50% акцій компанії.