Американські військові заявили, що від початку морської блокади перехопили 38 суден, пов'язаних з Іраном
Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM) повідомило, що з початку морської блокади американські військові перехопили 38 торгових суден, що мають зв'язок з Іраном.
**Джерело**: CENTCOM у соціальних мережах
**Дослівно**: "Військово-морські сили США продовжують блокаду іранських портів, перешкоджаючи входу та виходу суден. Американські сили наказали 38 судами розвернутися або повернутися до порту".
Деталі: Зокрема, в суботу в Аравійському морі гелікоптер ВМС США з ракетного есмінця USS Pinckney перехопив торгове судно Sevan, що підпадає під американські санкції. За вказівкою американських військових судно було спрямоване назад до Ірану, повідомляє CENTCOM.
Крім того, минулого тижня в Індійському океані сили Індо-Тихоокеанського командування США (INDOPACOM) захопили два підсанкційні нафтові танкери іранського "тіньового флоту" — Majestic X і Tifani.
**Що передувало**:
- Згідно з інформацією джерел Reuters у судноплавній галузі та службах безпеки, американські військові контролюють судна під іранським прапором у водах Азії та відводять їх від позицій поблизу Індії, Малайзії та Шрі-Ланки.
- Корпус вартових ісламської революції Ірану заявив про захоплення своїми військово-морськими силами двох вантажних суден поблизу Ормузької протоки.


