Росіяни вже 155 разів атакували критичні для ядерної безпеки підстанції – Шмигаль
З початку повномасштабного вторгнення Росія атакувала в Україні підстанції, важливі для ядерної безпеки, 155 разів.
Джерело: Перший віцепрем'єр – міністр енергетики Денис Шмигаль під час Міжнародної Чорнобильської конференції з питань відновлення та ядерної безпеки.
Цитата: "Від початку великої війни Росія здійснила 155 атак на підстанції, що забезпечують передачу потужності атомних електростанцій в енергосистему."
"Кожен такий удар, якщо буде успішним, може призвести до аварійних зупинок, зриву стабільної роботи системи та загрожувати безпечній експлуатації атомних блоків".
Деталі: Міністр підкреслив, що Україні необхідні сучасні системи протиповітряної оборони для захисту енергетичної інфраструктури, зокрема від балістичних ракет та дронів.
"Ми наполягаємо на посиленні санкцій проти російського енергетичного сектора, включаючи атомну галузь. Ми вимагаємо жорсткіших обмежень для Росатома та призупинення членства РФ у Раді керуючих МАГАТЕ", – додав Шмигаль.
Читайте також:


