Зеленський і Гроссі відвідали музей "Чорнобиль", глава МВС доповів щодо конфайнменту ЧАЕС

Президент Володимир Зеленський та генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі взяли участь в урочистому відкритті нової постійної експозиції Національного музею "Чорнобиль". Зеленський отримав доповідь від керівника МВС стосовно виконаних робіт із ліквідації наслідків російського удару по конфайнменту Чорнобильської АЕС. **Джерело:** **Деталі:** В честь 40-ї річниці Чорнобильської катастрофи Зеленський та Гроссі відкрили експозицію "Чорнобиль: люди і сенси". Під час відкриття Зеленський заслухав інформацію від Ігоря Клименка, міністра внутрішніх справ, про виконані роботи щодо наслідків російського удару, що стався 14 лютого 2025 року. Міністр також повідомив про подальші необхідні кроки і важливість підтримки міжнародних партнерів. Зеленський і Гроссі обговорили необхідні зусилля та ресурси для повноцінного відновлення конфайнменту. **Оновлено:** У пізніші коментарі Зеленський акцентував, що під час зустрічі з Гроссі піднімалося питання про неприпустимість формалізації та легалізації російського перебування на Запорізькій атомній електростанції. "Обговорили тимчасові відключення електропостачання блоків АЕС, зниження їх потужності та можливі наслідки цих дій. Для забезпечення безпечної експлуатації станція має бути під контролем ліцензованого оператора та ядерного регулятора України. Домовились продовжувати місії МАГАТЕ для постійного моніторингу стану ЗАЕС," – додав він. **Що передувало:** У ніч на 14 лютого 2025 року Росія завдала атакуючого удару дроном по арці нового безпечного конфайнменту на Чорнобильській АЕС. Внаслідок цього ушкоджень зазнали зовнішня та внутрішня оболонки арки, а також обладнання основних кранів. Попередні оцінки вказують на те, що для повного відновлення функціональності конфайнменту необхідно більше 500 млн євро.