Після запуску "Дружби" Словаччина погодилася не блокувати 20-й пакет санкцій проти РФ
Глава Міністерства закордонних справ Словаччини Юрай Бланар оголосив, що доручив представнику країни в ЄС не перешкоджати письмовому затвердженню 20-го пакету санкцій проти Росії, якщо транзит нафти трубопроводом "Дружба" продовжиться без зупинок.
**Джерело:** за інформацією з допису міністра.
**Деталі:** Сьогодні вранці до Словаччини відновилися поставки російської нафти через нафтопровід "Дружба", які були призупинені протягом майже трьох місяців. Це становило ключову вимогу Братислави щодо затвердження нового пакету санкцій проти РФ.
"Підтверджено, що нафта надходить через 'Дружбу' до Словаччини, і цей результат є наслідком зусиль словацької дипломатії спільно з Міністерством економіки, які були спрямовані на українську сторону та Європейську комісію", – написав Бланар.
Глава МЗС Словаччини зазначив, що країна не створюватиме перешкод для схвалення санкцій, якщо трубопровід буде стабільно працювати.
"Я дав вказівку нашому постійному представнику Словаччини при Європейському Союзі в Брюсселі, щоб, якщо нафта надходитиме безперервно і в узгоджених обсягах, не блокувати письмову процедуру ухвалення 20-го пакету санкцій на рівні ЄС", – повідомив міністр.
**Нагадаємо:**
- Як повідомляла "Європейська правда", 22 квітня відновилося постачання російської нафти через трубопровід "Дружба".
- Відновлення поставок нафти через "Дружбу" було умовою Угорщини та Словаччини для схвалення кредиту Україні від ЄС на суму 90 млрд євро, а також нового санкційного пакету проти Росії. Письмова процедура затвердження розпочалася 22 квітня.
- Президент України Володимир Зеленський у середу підтвердив підтримку кредиту на 90 млрд євро та 20-го пакету санкцій ЄС проти Росії, наголосивши на важливості оперативного виконання домовленостей.


